poniedziałek, 17 grudzień 2018 07:00

Czy warto próbować samodzielnie niszczyć swoje dokumenty?

Świadomość tego, jak ważne jest bezpieczne usuwanie niepotrzebnej już dokumentacji, w ostatnim czasie w naszym kraju rośnie. Dostrzeżonych przez media przypadków wyjątkowej niefrasobliwości objawiającej się np. w wynoszeniu ważnych dokumentów na śmietnik, było już tyle, że wielu administratorów danych nie ma ochoty stawać się bohaterami kolejnych doniesień ani usłyszeć związanych z tym zarzutów. Jak więc poradzić sobie z takim problemem?

Rosnąca ilość to rosnący kłopot

Najprościej byłoby powiedzieć, że lepiej zapobiegać problemom, niż się z nimi zmagać, a zatem na bieżąco likwidować wszelkiego rodzaju niepotrzebne już, a zawierające wrażliwe dane papiery. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Zależnie od rodzaju i skali prowadzonej działalności, zdarza się, że możemy być zobowiązani do przechowywania określonej dokumentacji przez dłuższy czas. Jej ilość będzie w tym czasie narastać, aż w momencie, gdy będziemy mogli spokojnie się jej pozbyć okaże się, że jest to poważny zasób. W innym przypadku problem może wynikać z lekceważenia go przez poprzednie osoby wykonujące związane z tym funkcje w danym przedsiębiorstwie czy instytucji. Góra papierów narosła. Co z nią zrobić?

Biurowa niszczarka to wyposażenie spotykane dość często, jednak trudno wyobrazić sobie postawienie przy niej pracownika, który przez cały dzień (lub kilka, zależnie do skali kłopotu) będzie wkładał do niej kolejne kartki i na okrągło opróżniał błyskawicznie wypełniający się pojemnik.

No to może ogień? Jeśli zechcielibyśmy użyć do tego celu domowego pieca od systemu grzewczego, zmagać się będziemy z tym samym problemem zbyt niskich mocy przerobowych. Na ognisko zaś trzeba mieć miejsce, a potem i tak pilnować strawienia przez ogień każdej kartki. Rzucenie wszystkiego na ziemię i oblanie benzyną skończyć się może tak, że spalone zostaną tylko brzegi, a resztę rozwieje wiatr... Rezultatem, poza odpowiedzialnością za nieprawidłowe obchodzenie się z wrażliwymi danymi, może być w dodatku mandat za spalanie śmieci.

Specjaliści zadbają o wszystko skutecznie

Powierzając usuwanie dokumentacji firmie wyspecjalizowanej w tym zakresie, takiej jak nasza, zyskujemy przede wszystkim spokój i nie musimy zmagać się z czynnościami, które, nie wykonywane na co dzień, bywają nader kłopotliwe. Fachowa utylizacja dokumentów z wykorzystaniem właściwych metod daje absolutną pewność, że ich odtworzenie będzie niemożliwe, a o tym, że dochowano w tym zakresie należytej dbałości, będzie świadczył otrzymany od nas certyfikat. Firma czy instytucja sięgając po tego typu pomoc daje dowód tego, że poważnie traktuje zagadnienie bezpieczeństwa swoich klientów i kontrahentów, którzy powierzają jej swoje poufne dane, a więc jest godna zaufania. Zapraszamy do korzystania z naszych usług, które wykonujemy zawsze tak szybko, jak to możliwe, a także w bardzo korzystnych cenach.

Przeczytane 1177 razy Ostatnia modyfikacja poniedziałek, 17 grudzień 2018 07:23